مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۶ کد : ۲۱۱۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۳

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، کیفی سازی و استانداردسازی خدمات و احیا ظرفیت های برون دانشگاهی را از مهمترین برنامه های این واحد دانشگاهی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی، دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر سید علی ابطحی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و جمعی از مدیران، اساتید و کارکنان این دانشگاه برگزار شد.

دکتر بابک نگاهداری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در این مراسم با تشکر از حسن اعتماد دکتر طهرانچی و قدردانی از زحمات دکتر یحیوی بنیان گذار واحد پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر ابطحی رئیس سابق این دانشگاه، گفت: خوشبختانه میراث بزرگی برای این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های مهم کشور در حوزه علوم پزشکی، ایجاد شده و امیدواریم که ما میراث دار رؤسای پیشین این دانشگاه بوده و با مدیریت جدید بتوانیم برای آیندگان دانشگاه میراث خوبی به جای بگذاریم.

وی با بیان اینکه مدیریت در دانشگاه های علوم پزشکی با مدیریت در دستگاه های اجرایی و حتی دانشگاه های وزارت علوم متفاوت است، خاطرنشان کرد: یک مدیر در دستگاه اجرایی با دو ضلع مدیران و کارکنان مواجه است. این مدیریت در دانشگاه های وزارت علوم شامل دو ضلع دیگر یعنی اعضای هیأت علمی و دانشجویان می شود که با توجه به حوزه نخبگانی دانشگاه، مسئولیت را سخت تر می کند، اما مدیریت در دانشگاه های علوم پزشکی با 5 ضلع مواجه است که ضلع پنجم آن مردم هستند، بنابراین این حوزه ظرافت های خاص خود را دارد که باید در مدیریت لحاظ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با تأکید بر اینکه در محیط های علمی و دانشگاهی نمی توان با روش دستوری کارها را پیش برد، گفت: اساس مدیریت بنده مشارکت در تصمیم سازی و اجراست، بنابراین همه خانواده دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در تصمیم سازی این دانشگاه مشارکت خواهند داشت و زمانی که به تصمیم نهایی برسیم، با تکیه بر خردجمعی و تعامل با بدنه و مدیران دانشگاه، کارها را با قدرت و جدیت اجرایی خواهیم کرد.

دکتر نگاهداری کیفی سازی و استانداردسازی خدمات و احیا ظرفیت های برون دانشگاهی را از مهمترین برنامه های خود عنوان کرد و افزود: اگر موفق شویم کیفیت در دانشگاه را ارتقا دهیم، قدرت چانه زنی برای ایجاد فرصت های بیشتر مهیا می شود که ما از همه ظرفیت ها برای موفقیت بیشتر دانشگاه استفاده خواهیم کرد. در طراحی ها به گونه ای عمل خواهیم کرد که منافع فردی و سازمانی را به هم گره بزنیم تا بتوانیم در تحقق منافع و اهداف موفق باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب، ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، سند دانشگاه اسلامی و شعار دانشگاه اجتماعی که از سوی دکتر طهرانچی مطرح شده، ظرفیت بزرگی را در اختیار ما قرار می دهد که می توانیم با تکیه بر اخلاق و احترام متقابل در محیط دانشگاهی، در راستای تحقق آنها حرکت کنیم و برندسازی خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم.


نظر شما :